série MTB závodů Rožnovské brázdy

P1000767.JPG
Krpal_2011_008.jpg
IMG_9438.jpg
IMGP5569.JPG

 Závod MTB Rožnovský Krpál se stával tradicí. Zrodil se nápad přidat další trať o délce cca 85 km. Okolní kopce se přímo vybízí a provokují o své zdolání. Na svých vyjížďkách se v mé mapě rýsovala nová trať opět s dojezdem na Dílech u hospody. Přišel jsem s návrhem za kluky z Cyklonu, ale mé nadšení bylo zchlazeno  skoro jednohlasně. "To bychom už nezvládli. Je to náročné na čas. Do toho nejdeme."
Při jedné z návštěv v Majerovém dvoře u Karla Petružely, jsem se zmínil o mých záměrech nové tratě ,nebo nového závodu do série s Krpálem, a  jen tak nadhodil, jestli by do toho šel jako sponzor a spoluorganizátor. Karel sice naznačil jisté pochybnosti o realizaci akce, ale přesto nepokazil mé nadšení a jakoby ze srandy přikývl, že souhlasí, když vše zajistím. O to víc jsem ho za nedlouho překvapil, na mapách s vyznačenými trasami 28 km a 55 km. Domluvili jsme se na schůzce s Valaškýma Bajkerama, zda nás podpoří až bude akce oficiálně potvrzena. Na Lázu v hospodě jsme se domluvili o možné realizaci závodu.
Při objíždění tras, které se klukům líbily, jsme  s Karlem řešili problém, cíl závodu. Záměr prvotní byl, že bude v Rožnově p/R. v bývalém areálu Autokempu u golfového hřiště, ale ten byl již nefunkční. Další varianta na Harcovně. Nakonec přece jen nejlepší řešení se osvědčila Hospoda na Dílech. Konečně byla jasná představa startu a cíle ( prezentace a start u rožnovského Kina a cíl na Dílech ).Zbývalo jen zajistit povolení od úřadů, označit tratě, změřit přesnější délku a výšku tratí, určit pevný termín, zajistit propozice a to nejdůležitější! Jaký bude název? V obchodě v "Petyša sportu", padlo několik  návrhů. Rozhodla jednoduchost " Petyša Tour". S prvními letáky a značením krátké tratě, mi vydatně pomáhal spolupracovník Tomáš Vrzal. Další mediální zásluhu na propagaci Petyšáka má Víťa Vrána, který na svých stránkách dělal pohotově propozice k oběma závodům Petyšák a Krpálek.
První ročník se realizoval a počasí podpořilo úspěch dalšího bikování na Dílech.


Staňa Lichnovský

Petyša tour 2004
Petyša tour 2004
Petyša tour 2004
Petyša tour 2004
Petyša tour 2004
Petyša tour 2004

Druhý ročník a jeho přípravu, vzali kluci velmi zodpovědně. Víťa Vrána vytvořil propozice na stránkách BB, vytiskli se letáky. Pomohl mi utvořit propozice také pro Rožnovský Krpál, aby se mohl uskutečnit první ročník seriálu závodů " Díly 2005 ", kde se vyhlašovaly výsledky obou dvou závodů, po dojezdu Rožnovského Krpálu. Poprvé z časových důvodů, pro nepřízeň počasí, používáme při značení auta a čtyřkolku. Značí se dlouho do noci a časně ráno se doznačuje trasa. Poprvé se zceluje parta, které záleží na dobrém průběhu závodu. Viktor Bolek potvrdil svou obětavostí, že mu záleží na tom, aby žádný závodník nezabloudil. Na značení si opravdu nikdo neztěžoval. To je vždy pro pořadatele něco jako vyznamenání. Pořád je co zdokonalovat a každý malý úspěch potěší a neodrazuje od započatého díla. Karel s manželkou, opět přichystali hodnotné ceny, které pak předávali vítězům v závodě i celé série.

Staňa Lichnovský 

Petyša tour 2005
Petyša tour 2005
Petyša tour 2005
Petyša tour 2005
Petyša tour 2005
Petyša tour 2005

Nabídka, kterou dostal Petyšák se neodmítá. Zařazení do série Galaxy Anlen je pocta, která zavazuje udělat vše proto, aby nepropadl konkurenci devíti závodů, již dosti známých viz: http://www.galaxy-bike.cz/serie/ Nastala situace, okamžitě zajišťovat nové zázemí pro dojezd do cíle, a tím i nutnou změnu tratí. Pořadatel série Galaxy nám ponechal termín, druhého týdne v červenci. Relativně dlouhá doba na přípravu. Jenže abnormální příděly sněhu královny zimy udělaly polomy, které neumožňovaly přístup na stezky a cestičky, kde měly vést tratě. Sníh roztál až někdy koncem dubna. Zajišťoval jsem povolení u lesních správ a CHKO. Povolení jsme dostali, ale zprůjezdnit trasy, jsme si museli zajistit. Kde již nestačily pracovní síly státních lesů a soukromníků, museli jsme nastoupit s pilami sami. Délku tratí jsem neměřil tachometrem, ale centimetrem na mapě, celkem jsem se trefil. Výškový profil se ještě musí změřit, až někdo koupí výškoměr. Vše se časem upřesní. Dojez do cíle jsme plánovali na fotbalovém stadionu. Při jednání s vedoucím hotelu Stadion panem Horákem jsme dostali lepší nabídku. Dojezd do autokempu. Byl ochoten nám ve všem vyhovět a k realizaci dojezdu, jsme mohli rozdělat plot, pro bezpečný příjezd do cíle. Spolupráce s panem Horákem nám pomohla udělat dobré zázemí pro závod i se super gulášem. Start byl opět u kina v Rožnově p. R., ale nafukovací podkovu jsme museli napíchnout do vrátnice v Loaně. To se mi podařilo zajistit na poslední chvíli s ochotným panem z vrátnice. Tak se i Loana podílela na sponzorství našeho závodu. Dodatečné díky

Dětské závody, které patří k sérii Galaxy se u nás jely poprvé, ale měly zatím malou účast. S ing. Pavlem Navaříkem ze Střediska volného času pořádám dětské MTB závody, a tak jsem využil již ověřenou trať v blízkosti autokempu u hlavní cesty na Žilinu. Pavel závod odstartoval, změřil časy, zapsal první vítěze dětských kategorií Galaxy Petyša toura.

Závod obstál a je opět zařazen do série Galaxy Anlen pro rok 2007.

                                                                                      
                                                                                        Standa Lichnovský
Galaxy Petyša tour 2006
Galaxy Petyša tour 2006
Galaxy Petyša tour 2006
Galaxy Petyša tour 2006
Galaxy Petyša tour 2006
Galaxy Petyša tour 2006
V sobotu 23.6.2007, byl odstartován již 4. ročník Galaxy Petyša tour.
Ve 12.00 hod. se vydal balík 193 jezdců na dlouhou trať. Slunečné počasí po dni prudkých bouřek, dodávalo energii a pohodu k náročným výkonům, které jezdce čekaly. 
Krátká trať, odstartovala ve 12.30 hod., neslevila na své náročnosti, i když měřila jen 30 km. 167 jezdců bylo připraveno dojet do cíle v pohodě a ve zdraví.
Dětské kategorie odstartovaly ve 12.45.  
Před startem každé tratě naléval závodníkům správný adrenalin do žil svým ralleyovým vozem Silvestr Mikuláštík. Rachot motoru vybudil jezdce, že vyrazili na trať, jak vystřelený šíp.
Nejrychleji dlouhou trať zajel domácí jezdec Martin Haman z BTR teamu, druhý Josef Kamler z  ČS MTB II a  třetí  Adam Kaver z BIKE 2000. Krátkou trať nejrychleji  zdolal Robert Solanský z Hokoru Rožnov p/R, druhý Martin Polák z Galaxy GS Jistebnice a třetí Petr Bílek ČS MTB. Dětské kategorie měly také domácí vítězku v kategorii starší žákyně ( 13-14 let ) v zastoupení Klestilové z týmu Hokoru Rožnov p/R.
Domácí jezdci opět potvrdili, že se dokážou na své soupeře výborně připravit a porážet je.

Staňa Lichnovský
fotky: http://valasstibacove.wgz.cz/galaxy-petysa-tour/23-6-galaxy-petysa-tour-2007.html
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one