série MTB závodů Rožnovské brázdy

P1000767.JPG
Krpal_2011_008.jpg
IMG_9438.jpg
IMGP5569.JPG
- V roce 2016 dochází k inovaci série MTB závodů Rožnovské brázdy.
- Rožnovský krpál opouští série MTB závodů Rožnovské brázdy.
- Nahradí ho Valašsko-bystřický krpál.
- Také se pozmění termíny některých závodů.
- Bude nové bodové hodnocení série MTB závodů Rožnovské brázdy.


Závody bodované v sérii MTB závodů Rožnovské brázdy pro rok 2016:
1. závod: Stavařská tisícovka - Memoriál Edy Rady (Valašské Meziříčí) - 28.5.2016
2. závod: MTB Ludík tour (Rožnov pod Radhoštěm) - 11.6.2016
3. závod: Jehličná tour (Krhová) - 18.6.2016
4. závod: Valašskobystřický krpál (Valašská Bystřice) - 3.9.2016


 
("Okresní přebor" - rozpis závodů)
 V letošním roce jsme vyčkávali na vhodné termíny, kde dochází ke změnám. Do Galaxy série nebyl letos zařazen závod MTB Petyša tour. Tratě Petyša tour patří do projektu, který vznikl v roce 2008, a letos je můžeme opět použít. Za pomoci grantu a hlavního sponzora Internet & Počítače LUDÍK, můžeme po 5 letech zařadit třetí závod série, pod novým názvem - MTB Ludík tour.

Plánované termíny závodů bodovaných do Rožnovské brázdy:
1. závod: Jehličná tour (Krhová) - 9.5.2015
2. závod: Stavařská tisícovka - Memoriál Edy Rady (Valašské Meziříčí) - 30.5.2015 PLATÍ POUZE PRO KATEGORIE DO 15 LET
3. závod: Rožnovský krpál (Rožnov pod Radhoštěm) - 12.9.2015
4. závod: MTB Ludík tour (Dolní Bečva) - 19.9.2015

Závod MTB Ludík tour je přeložena na termín 19.9.2015.

Zdraví Staňa L.

 
15. ročníku závodu Rožnovského krpálu se naskytla možnost situovat zázemí pro start a cíl v nově opraveném jezdeckém areálu "Ranč Bučicka".
Závod se vrátí do svého rodiště na Bučiskách, kde před patnácti lety na starém zimním stadionu měl první ročník základnu. Budou Vás opět lákat průjezdy Hážovskými Díly, a také výjezd úvodního stoupáku dříve populárního motokrosového závodu Rožnovské kotáry. Termín je plánovaný na 28.6.2014.

Plánovaná je také MTB Jehličná tour na 13.9.2014.

Oba závody budou opět v sérii MTB Rožnovské brázdy 2014.
Poprvé použijeme čipy od firmy "Internet & Počítače - LUDÍK". Čipy budou vydávány u prezentace za vratnou zálohu 100 Kč. Start je hromadný a v cíli si každý závodník ukončí čas dojezdu odpípnutím na čipové desce.
     Ohlédnu se za svou dosavadní dobrovolnou neziskovou činností. Všem akcím uváděných na těchto stránkách jsem duchovním otcem.
     MTB závody se jezdily od roku 2000. Mají své příznivce i odpůrce. V roce 2008, pro dotace od Zlínského kraje vznikl projekt „MTB série Rožnovská brázda“. To jsem ke dvěma zaběhlým závodům „Krpál a Petyša“ zrealizoval první ročník Jehličná tour, takže série dosáhla amatérského vrcholu. Za podpory nových sponzorů, mohla série pokračovat až do roku 2010.
     Už se nejezdí Rigida – Sicentrum – Jehličná, ale stále se udržují dva. Starší Rožnovský krpál, který letos dovrší čtrnácté pubertální narozeniny a mladší bráška Petyšák, který oslaví desáté narozeniny. Petyšák dostal jméno po svém kmotříčkovi a sponzorovi. Když mu byly tři roky, byl zařazen do MTB Galaxy série. Všem přirostl k srdci natolik, že si ho sponzor a kamarádi raději přivlastnili a mě vymazali z jeho rodného listu.
     Oběma závodům bych chtěl popřát jen slušné sponzory, aby si letošní oslavy užili ve zdraví a pohodě, se všemi, kteří jím svou účasti přijdou pogratulovat.  

Staňa L.


 
       Třináctý ročník závodu se stává součástí oslav 20. výročí dlouhodobého sponzora MTB série Rožnovská brázda. Firma na výrobu dekorativních svíček Unipar je zároveň hlavním sponzorem a poskytne zázemí pro prezentaci a start. Cíl závodu je situován na hřiště ZŠ 5. května, která oslavila své 30. výročí. Škola poskytne pro závodníky své sprchy, WC atd. Plánovaný termín je 30. 6. 2012.

    Zdraví Vás Staňa Lichnovský
       Náročné soupání, prudké sjezdy, do toho krupobití a na závěr pohlazení od sluníčka. Toto nabídly kopce pod Třeštíkem u přehrady na Horní Bečvě účastníkům, již 12. ročníku závodu horských kol MTB Rožnovský krpál, který se konal v sobotu 25. črvna v blízkosti sjezdovky Rališky.
    Novinkou byl 1 ročník silničního závodu se stejným názvem. Na start v 10 hodin u lomu se dostavilo osm průkopníků zvučných jmen valašské cyklistiky. Okruh Bumbálka - Velké Karlovice - Soláň - Horní Běčva měřící 46 km zvládli nejrychleji Roman Galatík (CK Frenštát p. R.) a Matěj Brož (Superior riders) za 1 hodinu a 14 minut.
    30 km trať MTB zvládl Marek Jochec za 1:20 h.Druhý dojel Ondřej Soukup (Bike club Kopřivnice) za 1:21 h. Třetí dojel Richard Růčka (UCJH) za 1:22 h.
Trať MTB již označena. Na cestách žluté šipky a na stromech červenobílé fáborky.
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one