série MTB závodů Rožnovské brázdy

P1000767.JPG
Krpal_2011_008.jpg
IMG_9438.jpg
IMGP5569.JPG

   Tratě všech závodů, od vzniku MTB série Rožnovská brázda Vás seznamovaly s krásnými kouty krajiny od Valašského Meziříčí, kde Rožnovská brázda začíná, až po Prostřední Bečvu.

   Nová trať pro letošní rok jediného závodu MTB Rožnovský krpál, je situována k přehradě Horní Bečva, kde Rožnovská brázda končí. Ti, co se pravidelně účastnili série, již mohou objíždět svá oblíbená místa a odpočinout si v hospůdkách, což je ten pravý relax pro nás vyznavače tohoto sportu. V tomto roce bude seznamování s Rožnovskou brázdou u konce.

   Plánuji také novinku, pro nadšence silniční cyklistiky, aby mohli vyzkoušet krátkou, ale náročnou trať. Podmínky umožňují spojit oba závody v jeden den. Silničky a MTB budou mít jednu trať. Stejné místo startu a cíle.

   Pro letošní rok vypouštím dětské kategorie.

   Předběžný termín MTB a silnice Rožnovský krpál 25. 6. 2011

   S pozdravem Staňa

Pod záštitou hejtmana Zlínského kraje.

Loňský rok ukázal, že pokud budeme chtít závody udržet při životě, je třeba snížit náklady.
Pro letošní rok jsme vynechali dlouhé tratě, které měli slabší účast a tím i vypadává soutěž družstev. Výškové převýšení krátkých tratí, prověří zdatnost všech účastníků. Dáváme přednost mládí a na zhruba 10 km tratích si porovnají své síly hoši a dívky do 15 let za doprovodu rodičů, či jiné zastupující osoby, která je na trati doprovodí. V závěrečném závodě budou vyhlášeni také celkoví vítězové 30 km tratí (muži a ženy) a vítězové 10 km tratí (hoši a dívky).

Termíny závodů:
1. závod série - 22. 5. 2010 Sicentrum tour - Dolní Bečva
2. závod série - 24. 7. 2010 Jehličná tour - Krhová u Valašského Meziříčí
3. závod série - 4. 9. 2010 Rožnovský krpál -
Dolní Bečva
Počasí na závodech Rožnovské brázdy se střídalo jak na houpačce. Po nočních deštích byly traťě na Rigida tour rozmoklé, což odradilo nadšence. Jehličná tour probíhala za tropických veder a navýšila oproti loňskému roku počet startujících. Rožnovský krpál  byl odstartován za hustého deště, který ustával s narůstávajícím počtem závodníků v cíli.
Na Jehličné i Krpálku se prováděly změny úseků na tratích, s novým zázemím cíle, často na poslední chvíli. Přesto se závody uskutečnily a můžou začít přípravy na další ročník.
Zdravím všechny příznivce amatérských MTB akcí pořádané pro širokou veřejnost a přeji hodně krásných zážitků spojených s tímto sportem.
Co přináší sezóna 2009 v MTB sérii Rožnovské brázdy?
- V loňském roce byla ukončena spolupráce se sponzorem Petyša sport a týmem Beskyd bike. Tratě závodu Galaxy Petyša tour mají nového sponzora a název "Rigida tour". "Rigida tour" je součástí série MTB závodů Rožnovské brázdy a doplňují ho závody "Jehličná tour" a "Rožnovský krpál".
- Dále v letošním roce oslaví Rožnovský krpál 10. výročí.
Přípravy budou v tomto duchu a přeji si, aby Vás neodradilo špatné počasí, ani náročné tratě, ani světová krize. Sponzory to sice odrazuje, ale můžu Vás ujistit, že startovné zůstane stejné, pro každý závod 250 Kč. Vyhověl jsem také Vašemu přání a na dlouhé trati ubral asfaltový úsek ze Stříteže na Spinu. Je nahrazen výjezdem od tenisových kurtů Střítež na hřeben, kde se trasa napojí na krátkou trať a společně do cíle. Budou drobné úpravy kolem startu a prezentace. Vše se průběžně dozvíte, během příprav.
- Jehličná tour letos nebude mít  start z areálu bývalé cihelny, ale v centru Krhové u Valašského Meziříčí. V blízkosti restaurace u Bundárů. Cíl v blízkosti lesácké chaty Jehličná, kde bude zázemí a vyhlášení.

Termíny závodů:
1. závod série - 30. 5. 2009 Rigida tour - Rožnov pod Radhoštěm
2. závod série - 18. 7. 2009 Jehličná tour - Krhová u Valašského Meziříčí
3. závod série - 29. 8. 2009 Rožnovský krpál - Rožnov pod Radhoštěm

Sponzorství:
Oslovujeme a prosíme všechny malé i větší firmy z řad nadšenců a široké veřejnosti, kteří mohou jakoukoli částkou nebo věcným darem podpořit závody série MTB Rožnovské brázdy, aby se spojili na výše uvedené kontakty. Děkujeme Všem.  
                                                                                                     
                                                                                                             Staňa Lichnovský

Na těchto stránkách, Vás budu informovat o konání závodů, které jsem zařadil do nově vzniklé MTB série Rožnovská brázda. Také o dalších akcích, na kterých se organizačně podílím a rád bych Vás na ně pozval.

Jelikož se jich navršilo dosti, je nutno, abych podával informace z první ruky. Tento projekt vznikal dlouhodobě od roku 2000, kdy jsem zrealizoval závod Rožnovský Krpál, pak v roce 2004 Petyša tour a jiné akce pro děti.

Někteří z Vás jistě vzpomínáte na rok 2005, kdy jsem již zavedené závody Rožnovský Krpál a Petyša tour, začlenil do série závodů Díly 2005. Série se uskutečnila, ale neměla další pokračování. Myšlenka nezanikla a díky obětavé spolupráci Karla Petružely, Vítě Vrány a jeho týmu, která vyšvihla Petyšáka do celostátní sérien Galaxy, se může znovu realizovat. Projekt MTB série závodů Rožnovská brázda, spestří bikování v našem regionu.


Staňa Lichnovský

2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one